• Encanto

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Chaos Walking

    ½

  • The Forgotten Battle

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Wind

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★½