• The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Unhinged

    ★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • My Spy

    ★★

  • Dolittle

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation