Ruslan has logged 576 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Des

Des

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dixieland

Dixieland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Division

The Division

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prey

Prey

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Follow Me

Follow Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Met a Girl

I Met a Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Outlaw

Outlaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fighter

Fighter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Diablo: The Utimate Race

Diablo: The Utimate Race

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
English Dogs in Bangkok

English Dogs in Bangkok

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unknown Origins

Unknown Origins

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Restricted Area

Restricted Area

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unjust

The Unjust

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breitner Commando

The Breitner Commando

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tommy

Tommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Country

Free Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Still Here

Still Here

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Homeless Ashes

Homeless Ashes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A casa

A casa

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Cutterhead

Cutterhead

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloodride

Bloodride

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only God Can Judge Me

Only God Can Judge Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Avant qu'on explose

Avant qu'on explose

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry