Ruslan has logged 61 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
A mano disarmata

A mano disarmata

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ravage

Ravage

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Хэппи-энд

Хэппи-энд

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thin Blood

Thin Blood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien Code

Alien Code

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Pogey Beach

Pogey Beach

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Crime Solving Special Squad

Crime Solving Special Squad

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Prisoner

The Prisoner

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lowriders

Lowriders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue

Rogue

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Dead Ant

Dead Ant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Take Down

Take Down

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swimming with Men

Swimming with Men

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legend

Legend

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Before the Fire

Before the Fire

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
White Sands

White Sands

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bay of Silence

The Bay of Silence

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
II

II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tesla

Tesla

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Giri/Haji

Giri/Haji

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
White Man's Burden

White Man's Burden

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry