Sort by

Larry has logged 38 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Producers

The Producers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tru Confessions

Tru Confessions

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside North Korea

Inside North Korea

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cashback

Cashback

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry