Sort by

sam has logged 422 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
Edit this entry  
31
Breakaway

Breakaway

1967
×
Edit this entry  
31
Splitscreen: A Love Story

Splitscreen: A Love Story

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Venus

Venus

1990
×
Edit this entry  
31
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Evie

Evie

2019
×
Edit this entry  
31
Maddie

Maddie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
31
Vincent

Vincent

1982
×
Read the review Edit this entry  
31
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
31
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
Edit this entry  
31
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Edit this entry  
30
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Unbalance

Unbalance

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Dream Work

Dream Work

2001
×
Edit this entry  
30
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incel

Incel

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sitter

The Sitter

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Feelings

Feelings

1984
×
Edit this entry  
25
Spacy

Spacy

1981
×
Edit this entry  
25
Drill

Drill

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Photodiary

Photodiary

1986
×
Edit this entry  
25
Screw

Screw

1982
×
Edit this entry  
25
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Hum Aapke Hain Koun..!

Hum Aapke Hain Koun..!

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grim

Grim

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Edit this entry