Sort by

✨PinkMcflurry (Danya)✨ has logged 34 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Memento

Memento

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Please Come With Me

Please Come With Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gia

Gia

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry