• Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Good Intentions

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Sunscapades

    ★★★

  • Right Place, Wrong Tim

    ★★★★

  • Corvidae

    ★★★

  • Salt

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★