• The Wrath of God

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Honeymoon With My Mother

    ★★½

  • Crush

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • All Hail

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Today We Fix the World

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • The 355

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Perfect Family

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Where Is Marta?

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Aftermath

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★