Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Elcano & Magellan: The First Voyage Around the World

Elcano & Magellan: The First Voyage Around the World

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Incantation

Incantation

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Honeymoon With My Mother

Honeymoon With My Mother

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Perfect Family

The Perfect Family

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Wrath of God

The Wrath of God

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Epic

Epic

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry