Sort by

pirs has logged 20 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Sky

The Silence of the Sky

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Corpo Delito

Corpo Delito

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If God Comes Let Him Bring a Gun

If God Comes Let Him Bring a Gun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Space in Between: Marina Abramović and Brazil

The Space in Between: Marina Abramović and Brazil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry