RSS feed for pirs

pirs has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Domingo

Domingo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blame!

Blame!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry