Sort by

Luan has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
★½
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★
Edit this entry  
19
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry