RSS feed for pitpeh
  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Villainess

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★½

  • Mr. Long

    ★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Lion

    ★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★