• Super Mario Bros.

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Safety

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

  • Soul

    ★★★★