Sort by

ReelTalk Reviews has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry