Rizki has logged 204 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nights in Rodanthe

Nights in Rodanthe

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Protector

The Protector

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Disclosure

Disclosure

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gundala

Gundala

2019
×
★½
Read the review Edit this entry