Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
Edit this entry  
16
Rio

Rio

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★½
Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
07
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
26
The Staffroom

The Staffroom

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Edit this entry  
19
Feathers

Feathers

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
17
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Edit this entry  
07
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
Edit this entry  
29
Love Around the World

Love Around the World

2020
×
Edit this entry  
29
White Palace

White Palace

1990
×
Edit this entry  
08
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
15
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Edit this entry  
21
Ema

Ema

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Edit this entry  
16
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
03
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Žižek!

Žižek!

2005
×
Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
Edit this entry  
10
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
Edit this entry  
09
Wasteland

Wasteland

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
Edit this entry  
05
Luce

Luce

2019
×
Edit this entry  
05
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry