Sort by

weak has logged 31 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Woman of Water

Woman of Water

2002
×
Edit this entry  
31
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
Edit this entry  
30
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
Edit this entry  
29
Lan Yu

Lan Yu

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Third Miracle

The Third Miracle

1999
×
Edit this entry  
25
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
Edit this entry  
25
On the Occasion of Remembering the Turning Gate

On the Occasion of Remembering the Turning Gate

2002
×
Edit this entry  
25
Breath

Breath

2007
×
★★
Edit this entry  
24
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
Edit this entry  
24
Hero

Hero

2002
×
Edit this entry  
24
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
Edit this entry  
23
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rouge

Rouge

1987
×
★½
Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
2046

2046

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fashions of 1934

Fashions of 1934

1934
×
Edit this entry  
16
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Picnic

Picnic

1996
×
★★½
Edit this entry  
11
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★
Edit this entry  
10
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Away with Words

Away with Words

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Edit this entry  
03
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
Read prior review Edit this entry