• Marmaduke

  • In Space with Markiplier

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★½

  • Girl Finds Out She's Adopted

    ½

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Olaf Presents

    ★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ★½

  • Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Flora & Ulysses

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • 2020

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Stargirl

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★