Sort by
  • The Greatest Night in Pop

  • A Murder at the End of the World

  • The Curse

    ★★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Extinction of the Species

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • American Symphony

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Renfield

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • If You Were the Last

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • The Wrath of Becky

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • 65

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★½

  • A Folded Ocean

    ★★★★

  • The Picture Taker

    ★★★

  • Jill, Uncredited

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Biosphere

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Pier Paolo Pasolini - Agnès Varda - New York - 1967

    ★★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Hideous

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Corsage

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Computer Accent

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★