Sort by

pizzabagel has logged 30 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
H Story

H Story

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Rapture

Rapture

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Innocence

Innocence

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
UHF

UHF

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Altered States

Altered States

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gleaners and I: Two Years Later

The Gleaners and I: Two Years Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
Read the review Edit this entry  
05
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
At the Video Store

At the Video Store

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry