Sort by

pizzabagel has logged 24 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ossos

Ossos

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★½
Edit this entry  
18
Call Northside 777

Call Northside 777

1948
×
★★★★
Edit this entry  
18
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Radiohead: The King Of Limbs - Live From The Basement

Radiohead: The King Of Limbs - Live From The Basement

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Dean Stanton: Partly Fiction

Harry Dean Stanton: Partly Fiction

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry