• Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • NJPW Windy City Riot

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • AEW Revolution 2022

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Mo Amer: Mohammed in Texas

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • AEW All Out

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Monster Hunter: Legends of the Guild

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★