Sort by

Locke. has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bleach

Bleach

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shane

Shane

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Signal

The Signal

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Hell Night

Happy Hell Night

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry