Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Daughter

First Daughter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Windfall

Windfall

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
26
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry