stef has logged 36 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry