Sort by

stef has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Every Time a Bell Rings

Every Time a Bell Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
12
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry