Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
stef

stef

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for stef
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • stef’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Wild Child

    Wild Child 2008

    ★★★★★ Watched by stef 14 Aug 2022

    CINEMA

  • Bullet Train

    Bullet Train 2022

    ★★★★ Watched by stef 07 Aug 2022

    you can tell a lot about a person by how they describe this movie like for me it was the aaron taylor johnson with a sexy accent movie, for my brother it was the bad bunny movie and for my mother it was the george clooney movie (she was very disappointed)

  • Purple Hearts

    Purple Hearts 2022

    Watched by stef 29 Jul 2022

    watched this for nicholas and nicholas only

  • Elvis

    Elvis 2022

    ★★★ Watched by stef 16 Jul 2022

    i swear only 20% of the shots elvis was in they showed his full face he was either looking at the floor or his hair was covering his face or he was looking away from the camera

  • Borg vs McEnroe

    Borg vs McEnroe 2017

    ★★★★ Watched by stef 09 Jul 2022

    not gay enough imo

  • Emma.

    Emma. 2020

    ★★★★★ Rewatched by stef 25 Jun 2022

    this is the most perfect movie ever

  • Lightyear

    Lightyear 2022

    ★★★★ Watched by stef 25 Jun 2022

    “i want to be a space ranger” “like buzz?” “like you” 😿😿😿

  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once 2022

    ★★★★ Watched by stef 14 Jun 2022

    can’t believe i cried my eyes out in a movie where there’s a scene of someone using dicks as a sword

  • X-Men

    X-Men 2000

    ★★★ Watched by stef 10 Jun 2022

    happy pride month to erik and xavier

  • Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

    Legally Blonde 2: Red, White & Blonde 2003

    ★★★★ Watched by stef 08 Jun 2022

    happy pride to the gay dogs

  • Fire Island

    Fire Island 2022

    ★★★★ Watched by stef 04 Jun 2022

    do you know amy schumer?

  • First Daughter

    First Daughter 2004

    ★★★½ Watched by stef 02 Jun 2022

    cinema

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 57

Review Tags

8
  • cried
  • a little bit
  • i honest to god cant tell u what this movie is about
  • mom and dad
  • profile
  • reviewish
  • river what the fuck
  • with pauli
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more on Journal.