• Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Portraits and Dreams

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Villains

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★