Sort by

meag has logged 21 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★
Read the review Edit this entry