RSS feed for pjdanque
  • The Lovebirds

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Panti Sisters

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Searching Eva

    ★★

  • Miss Bala

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Second Act

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Oath

    ★★½

  • Night School

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • A Private War

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • The Hows of Us

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Most Likely to Murder

    ★½

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Tully

    ★★★★

  • Akicita: The Battle of Standing Rock

    ★★★½

  • A Kid Like Jake

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Happy Prince

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★