RSS feed for PJ

PJ has logged 38 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cross Road

Cross Road

2014
×
Edit this entry  
16
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Candidate

The Candidate

2011
×
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Neighbours

Neighbours

1952
×
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Edit this entry