• Barbie

  • The Northman

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Cow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Des

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Duke

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Out

    ★★★

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★½

  • Quiz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Devs

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Primal

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★