Patrick has logged 10 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry