• An Audience with Adele

    ★★★★★

  • The Colour Room

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • JJ+E

    ★★

  • Cinderella

    ★½

  • He's All That

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★½

  • Every Breath You Take

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • My Mum Tracy Beaker

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • A Nice Girl Like You

  • Inheritance

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

  • Emma.

    ★★★

  • Malang

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★