Sort by

kat. has logged 36 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
22
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ted 2

Ted 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry