• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • My Dress-Up Darling

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • BLACKPINK: The Movie

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Cells at Work! Code Black

  • SK8 the Infinity

  • SMTOWN LIVE

    ★★★★★

  • Hetty Feather: Live on Stage

  • The Promised Neverland

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★

  • Cells at Work!!: A gut-wrenching resurrection of the formidable enemy!

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • A summoning...

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

  • Toilet-Bound Hanako-kun

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

    ★★