Sort by

el has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry