• Top Gun: Maverick

  • Kimi

  • Pam & Tommy

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • Dune

  • Candyman

  • Val

  • Black Widow

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Virtuoso

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The White Tiger

  • Death to 2020

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Mandibles

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

  • The Courier

  • Zola

  • Black Bear

  • Little Women

  • 1917

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hope Gap

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Collective

  • Joker

  • Waves

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Mirai

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya