• The Man Who Knew Infinity

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • Law Abiding Citizen

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • ParaNorman

    ★★★½

  • Transporter 3

    ★★★

  • Transporter 2

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

    ★★★

  • What If

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★

  • Office Space

    ★★★½

  • Orphan

    ★★★

  • Hugo

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½