• The Many Saints of Newark

  • The Voyeurs

  • Jungle Cruise

  • No Sudden Move

  • Friends: The Reunion

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

  • Mortal Kombat

  • Nobody

  • Long Toast

  • Pretty Cheaters, Deadly Lies

  • Murder on Middle Beach

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

  • I'm Your Woman

  • Freaky

  • Run

    ★★★

  • On the Rocks

  • The Kid Detective

  • The New Mutants

  • Host

    ★★★

  • The Speed Cubers

  • The Rental

  • The King of Staten Island

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

  • I Know This Much Is True

  • The Exhibition Shaded Into a Vast Amusement Park

  • The Last Dance

  • Time Bomb

  • Fish & Soos

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Alone

  • Fantasy Island

    ★★★

  • The Father

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Possessor

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

  • Spree

  • Time

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

  • Miss Virginia

  • Appearing

  • Unbelievable

  • Guns Akimbo

  • Bad Education

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Hair Love

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

  • Crawl

    ★★

  • A.M.I.

    ★½

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too