Harry has logged 408 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
City Walk

City Walk

1999
×
★★½
Edit this entry  
31
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John's Gone

John's Gone

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
23
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★½
Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dinner

The Dinner

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★½
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Crash

Crash

2004
×
★½
Edit this entry  
06
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★
Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Edit this entry  
04
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★
Edit this entry  
03
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★½
Edit this entry  
02
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Edit this entry  
01
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
Alps

Alps

2011
×
★½
Edit this entry  
30
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
30
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Pan 699

Pan 699

1974
×
Edit this entry  
27
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Edit this entry