• Men

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Hamilton

  • 8:46

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

  • Your Name.

    ★★★★

  • Deadpool

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • The Interview

  • Paddington

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★