• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

  • Schumacher

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Beats

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Glass

    ★★★