Sort by

Nikolas has logged 52 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Across the River

Across the River

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freehold

Freehold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monolith

Monolith

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Sisters

Perfect Sisters

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Field in England

A Field in England

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry