Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Lynch/Oz

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Don't Blink: Robert Frank

    ★★★½

  • De Palma

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Trainwreck

    ★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★½