• Little Women

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Heroic Losers

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • El Potro: lo mejor del amor

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Leto

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Central Airport THF

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Colette

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • Absence of Me

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Veronica

    ★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Kidnap

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Out of Thin Air

    ★★★★

  • The Summit

  • 24 Frames

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Oh Lucy!

    ★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Boss Baby

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Mr & Mme Adelman

    ★★★★

  • Saving Banksy

  • To the Bone

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • La educación del Rey

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

  • Split

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • The Distinguished Citizen

    ★★★★½