Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read prior review Edit this entry  
17
The War Zone

The War Zone

1999
×
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School

High School

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell in the Pacific

Hell in the Pacific

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Sky Crawlers

The Sky Crawlers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gate of Heavenly Peace

The Gate of Heavenly Peace

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Girls und Panzer das Finale: Part III

Girls und Panzer das Finale: Part III

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girls und Panzer das Finale: Part II

Girls und Panzer das Finale: Part II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girls und Panzer das Finale: Part I

Girls und Panzer das Finale: Part I

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Story of Menstruation

The Story of Menstruation

1946
×
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Battle at Lake Changjin II

The Battle at Lake Changjin II

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
UFOs

UFOs

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry