• No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Here Today

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Virtuoso

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Daisy Quokka: World's Scariest Animal

    ★★★

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Pixie

    ★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • Summerland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • Irresistible

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Stray

    ★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★